Oznaczenia opon – indeks prędkości i nośności

0
337
wulkanizacja mobilna gdynia gdansk sopot wymiana opon fastgum opony (19)

Oba te słowa są ze sobą ściśle powiązane. Są prawie najważniejszymi parametrami zaraz po rozmiarze opony. Indeks prędkości co to jest i jak go czytać. Informację o tym znajdziemy na ściance bocznej opony zaraz obok rozmiaru który zapisuję się kolejno literami alfabetu.

Indeks prędkości

Im ten parametr jest wyższy tym opona jest bardziej wytrzymała i znosi większe prędkości oraz obciążenia, np. jadąc 250km/h na oponach w indeksie V możemy ją uszkodzić. Wiemy to z praktyki kiedy ludzie wzywają mobilną wulkanizację do takich przypadków.

Skutkiem zazwyczaj bywa rozerwana opola lub oderwany bieżnik opony. Indeks nośności oznaczany literami Li z j.Angielskiego. Parametr ten określa maksymalne obciążenie opony jadąc z maksymalną prędkością. Zapisuje się je cyframi.

Indeks nośności

Warto było by przestrzegać tych wartości które podaje producent samochodu. Jeśli nie wiemy jakie powinniśmy mieć opony do naszego samochodu warto wejść i poczytać naszego bloga. Nasza mobilna wulkanizacja na pewno profesjonalnie wam doradzi w tych i innych sprawach. Dodatkowo informacji można poszukać w książce serwisowej, na słupku od drzwi, lub pod klapką wlewu paliwa.

Również znajdziemy tam informację jakie powinno być prawidłowe ciśnienie w ogumieniu które jak wiemy ma ogromny wpływ na zużycie opon i komfort jazdy. Przekraczając maksymalne obciążenie opony również może skutkować jej znacznym uszkodzeniem lub doprowadzić do wystrzału. Proszę nie bać się zadawać pytań bo kto pyta nie błądzi. Wulkanizacja 24h/7 jest stworzona aby wasze pojazdy nie zostały bez opieki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here