Hałasujące opony – przyczyna

0
19065
wulkanizacja mobilna gdynia gdansk sopot wymiana opon fastgum opony (19)

Po zmianie opon na letnie pojawił się szum. Co to oznacza oprócz kosztów? Szum brzmi bardzo podobnie do zużytego łożyska w kole lecz przyczyna jest całkiem inna. Z całą pewnością Twoje opony są wyząbkowane.

Co to znaczy i jaka jest tego przyczyna?

Zjawisko ząbkujących opon pojawia się co raz częściej w nowych autach z wielowahaczowymi zawieszeniami i najczęściej dotyczą tylnej osi. Zdarza się to często, również w niektórych markach o których nie będę pisał.

Problem dotyczy zwłaszcza aut typu kombi jeżdżących z pustym bagażnikiem, tył auta podskakuje a oponka się ząbkuje. Są opony bardziej i mnie podatne na to zjawisko. By upewnić czy na pewno mamy do czynienia z tego rodzajem uszkodzenia opony, wystarczy przejechać ręką wzdłuż bieżnika.

Najczęściej dzieje się tak przy krawędziach. Oczywiście taka opona nadaje się tylko na śmietnik, więc zanim kupicie w wulkanizacji używaną oponę, upewnijcie się że nie jest stara, łatana na boku, wyząbkowana, czy stopka nie jest luźna i nie są sparciałe lub przyhamowane miejscowo.

Jeśli masz wątpliwości co do stanu swoich opon, a nie potrafisz sam stwierdzić czy ich kondycja nie zagraża Twemu bezpieczeństwu – i czy komfort Twojej jazdy będzie zawsze na najwyższym poziomie, możesz zamówić nasz mobilny serwis opon który służy pomocą 24h/7.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here